Mii de pietreni au sărbătorit trecerea în Noul An cu un eveniment festiv în centrul orașului, animat de muzică și un spectacol de artificii.
Piața Ștefan cel Mare din Piatra-Neamț s-a transformat într-un loc plin de energie și voie bună în noaptea dintre ani.
Mii de cetățeni au fost prezenți pentru a sărbători venirea Anului Nou, bucurându-se de muzică și de artificii.
Atmosfera a fost asigurată de DJ Sava, Adriana și MC-ul DDY Nunes, care au început spectacolul la ora 21:30, iar tânăra Antonia Ciofu, a deschis evenimentul.
Potrivit unui comunicat al primăriei Piatra-Neamț, valoarea show-ului pirotehnic (spectacolul de artificii) care a durat 10 minute a fost de 45.220 de lei. Serviciile artistice (în care sunt incluse și diurnele artiștilor, transportul și cazarea) au costat 25.750 lei iar pentru scenă a fost plătită suma de 77.350 lei.
PUBLICITATE