Sătui să mai aștepte implicarea autorităților, mai mulți un grup de părinți vrednici din Piatra-Neamț, au pus mână de la mână și au restaurat un parc de joacă.
Părculețul care a „renăscut” de aproximativ 4 ani, prin voia locatarilor din zonă, se află lângă clădirea Loteriei Române – filiala Neamț de pe strada Mihai Eminescu.
„Au reparat, vopsit, pictat, plantat flori și copăcei, au maturat si au curățat întreaga zonă si ce a ieșit e minunat!
Parcul are leagane multe, tobogan nou, o masa mare si colorată numai bună de pus creioane si carti de colorat, bănci pentru părinți, balansoar, un perete plin cu personaje din desene animate, șotron și o aleea marcată cu simboluri rutiere perfecte pentru învățat copilașii cum stă treaba cu traversatul.
Le mulțumesc și mă înclin. Jos Pălăria oameni buni și vrednici!” – este mesajul unei mămici care a rămas surprinsă de parcul reabilitat de locatarii din zonă.
PUBLICITATE