Un superb peisaj de iarnă, la sfârșit de Mai, pe vârful Toaca, din masivul Ceahlău, ne este prezentat prin intermediul unui clip video de ”Sam Sara”, o iubitoare a naturii și a fotografiei.
Astăzi, 25 mai, cu câteva zile înainte de începerea sezonului estival, avem parte de o ninsoare pe vârful Toaca, alături de ciripitul păsărilor și un om de zăpadă făcut pe balustrada scărilor de urcare spre stațiunea meteo.
Potrivit meteorologilor, la ora 19:00, erau 0 grade pe Ceahlău și între 15 și 16 grade la Piatra-Neamț și Roman.
PUBLICITATE