În ziua de 04 mai a.c., orele 15.25 lucrători din cadrul Secției de poliție Rurală nr. 7 Sagna au oprit în trafic pe DN 15D, pe raza localității Gâdinți un autoturism condus de un bărbat de 37 ani din comuna Gâdinți.
În urma verificărilor , polițiștii au stabilit că autovehiculul avea plăcuțele de înmatriculare expirate iar șoferul nu poseda permis de conducere și se afla sub influența alcoolului.
Conducătorul auto a fost reținut pentru 24 ore pe baza de ordonanță de reținere, urmând ca astăzi să fie prezentat la Parchetul de pe lângă Judecătoria Roman cu propunere de arestare preventivă.
PUBLICITATE