Prefectura județului Neamț a actualizat, astăzi, lista cu fiecare unitate de învățământ din județ în parte și scenariul în care se încadrează, începând de luni, 22 martie.
Potrivit documentului transmis de Prefectură, în județul Neamț 2 școli se află într-o comună carantinată, 46 școli se află în scenariul ROȘU, 126 de unități de învățământ se află în scenariul GALBEN și 149 în scenariul VERDE.
CARANTINĂ – Incidența cumulată în ultimele 14 zile a cazurilor din localitate este mai mare de 6/1.000 locuitori.
În localitățile unde este instituită măsura carantinei zonale nu sunt permise activitățile care impun prezența fizică a preșcolarilor și elevilor în unitățile de învățământ, iar activitatea didactică se desfășoară exclusiv online.
BÂRA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ANTONIE MUREȘIANU”, COMUNA BIRA |
BÂRA | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT REDIU, COMUNA BIRA |
Scenariul 3 (ROȘU) – Incidența cumulată în ultimele 14 zile a cazurilor din localitate este mai mare de 3/1.000 locuitori.
a) Participarea zilnică a tuturor preşcolarilor şi elevilor din învăţământul primar.
b) Participarea zilnică, în sistem on line a elevilor din celelalte clase/ani de studiu.
În situația în care incidența cumulată în ultimele 14 zile a cazurilor din localitate este mai mare de 3/1.000 de locuitori, dar mai mică de 6/1000 de locuitori, participarea la ore este cu prezență fizică în unitatea de învățământ pentru:
- toți preșcolarii și elevii din învățământul primar,
- elevii din clasele a VIII-a, a XII-a, a XIII-a și elevii din anii terminali din învățământul profesional și postliceal, cu respectarea şi aplicarea tuturor normelor de protecţie, până la jumătate din numărul total de elevi înmatriculați în respectivele clase terminale.
Este permisă organizarea cu prezența fizică în unitățile de învățământ din localitățile în care incidența cumulată în ultimele 14 zile este mai mică de 6/1000 de locuitori a următoarelor activități:
- simulările examenelor naționale și a examenelor pentru anii terminali;
- evaluările naționale;
- orele remediale pentru toate clasele.
BISTRIŢA | LICEUL PARTICULAR NR. 1, SAT BISTRIȚA, COMUNA ALEXANDRU CEL BUN |
DOCHIA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA DOCHIA |
GHERĂEŞTI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL „SFANTA FAMILIE”, COMUNA GHERĂEȘTI |
GHERĂEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA GHERĂEȘTI |
MĂRGINENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE BULEU”, COMUNA MĂRGINENI |
MĂRGINENI | ȘCOALA PRIMARĂ HOISEŞTI, COMUNA MĂRGINENI |
MĂRGINENI | ȘCOALA PRIMARĂ ITRINEŞTI, COMUNA MĂRGINENI |
PILDEŞTI | GRĂDINIȚA „ROZA VENERINI”, SAT PILDEȘTI, COMUNA CORDUN |
PILDEŞTI | LICEUL TEHNOLOGIC „SFÂNTUL IOAN DE LA SALLE”, SAT PILDEȘTI, COMUNA CORDUN |
PILDEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT PILDEȘTI, COMUNA CORDUN |
PILDEŞTI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT, COMUNA CORDUN |
PILDEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA CORDUN |
RĂZBOIENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CONSTANTIN VIRGIL GHEORGHIU”, COMUNA RĂZBOIENI |
RĂZBOIENI | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT RĂZBOIENII DE JOS, COMUNA RĂZBOIENI |
ROMAN | CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | CLUBUL COPIILOR, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN VODĂ”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | COLEGIUL TEHNIC „DANUBIANA”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 5, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | COLEGIUL TEHNIC „MIRON COSTIN”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | COLEGIUL TEHNIC „PETRU PONI”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 6, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | GRĂDINIȚA „ANTON DURCOVICI”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „EPISCOP MELCHISEDEC”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ROMAN MUȘAT”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | LICEUL TEHNOLOGIC „VASILE SAV”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CAROL I”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | LICEUL TEOLOGIC „EPISCOP MELCHISEDEC”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC „SFÂNTUL FRANCISC DE ASSISI”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „COSTACHE NEGRI”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | ȘCOALA DE ARTĂ „SERGIU CELIBIDACHE”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „MUGURI DE LUMINĂ”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ALEXANDRU IOAN CUZA”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 3, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CALISTRAT HOGAȘ”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE ALECSANDRI”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 5, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | ȘCOALA POSTLICEALĂ FEG EDUCATION, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „MOLDOVA”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | ȘCOALA PRIMARĂ „MUȘATINII”, MUNICIPIUL ROMAN |
VADURI | ȘCOALA GIMNAZIALA VADURI, COMUNA ALEXANDRU CEL BUN |
VADURI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ BISTRIŢA, COMUNA ALEXANDRU CEL BUN |
Scenariul 2 (GALBEN) – Incidența cumulată în ultimele 14 zile a cazurilor din localitate este mai mare de 1/1000 dar mai mică sau egală cu 3/1000 de locuitori.
a) Participarea zilnică, cu prezență fizică în unitățile de învățământ a tuturor preşcolarilor şi elevilor din învăţământul primar, a elevilor din clasele a VIII-a şi a XII-a, a XIII-a, și a celor din anii terminali din învățământul profesional și postliceal, cu respectarea şi aplicarea tuturor normelor protecţie.
b) Participarea zilnică, în sistem on line a elevilor din celelalte clase/ani de studiu
BAHNA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BAHNA |
BAHNA | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL BĂHNIŞOARA, COMUNA BAHNA |
BAHNA | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL BROŞTENI, COMUNA BAHNA |
BAHNA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ IZVOARE, COMUNA BAHNA |
BÂRGAUANI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BÂRGĂUANI |
BICAZ | LICEUL „CAROL I”, ORAȘ BICAZ |
BICAZ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „REGINA MARIA”, ORAȘ BICAZ |
BICAZ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL MĂRCENI, ORASUL BICAZ |
BICAZ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „LUMEA COPIILOR”, ORAȘ BICAZ |
BICAZ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, ORAȘ BICAZ |
BICAZU ARDELEAN | SCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA BICAZU ARDELEAN |
BICAZU ARDELEAN | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, SAT TELEC, COMUNA BICAZU ARDELEAN |
BICAZU ARDELEAN | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, SAT TELEC, COMUNA BICAZU ARDELEAN |
BODEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BODEȘTI |
BODEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ BODEŞTII DE JOS, COMUNA BODEȘTI |
CEAHLĂU | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GRIGORE UNGUREANU”, COMUNA CEAHLĂU |
CEAHLĂU | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 1, SAT BISTRICIOARA, COMUNA CEAHLĂU |
CEAHLĂU | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL, COMUNA CEAHLĂU |
CRĂCĂOANI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GHEORGHE SĂVINESCU”, COMUNA CRĂCĂOANI |
CRĂCĂOANI | ȘCOALA PRIMARĂ CRACĂUL NEGRU, COMUNA CRĂCĂOANI |
CRĂCĂOANI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ MAGAZIA, COMUNA CRĂCĂOANI |
DULCEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA DULCEȘTI |
GÂRCINA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „EPISCOP MELCHISEDEC STEFĂNESCU”, COMUNA GÂRCINA |
GÂRCINA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ CUEJDIU, COMUNA GÂRCINA |
GHINDĂOANI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE CONTA”, COMUNA GHINDĂOANI |
GIROV | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „PROF. GHEORGHE DUMITREASA”, COMUNA GIROV |
GIROV | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT CĂCIULEŞTI, COMUNA GIROV |
GIROV | ȘCOALA PRIMARĂ GURA VĂII, COMUNA GIROV |
HANGU | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA HANGU |
HANGU | ȘCOALA PRIMARĂ BUHALNIŢA, COMUNA HANGU |
HORIA | LICEUL TEHNOLOGIC „ION IONESCU DE LA BRAD”, COMUNA HORIA |
HORIA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CARMEN SYLVA”, COMUNA HORIA |
HORIA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „OTILIA CAZIMIR”, SAT COTU VAMEȘ, COMUNA HORIA |
ION CREANGĂ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA ION CREANGĂ |
ION CREANGĂ | ȘCOALA PRIMARĂ AVEREŞTI, COMUNA ION CREANGĂ |
ION CREANGĂ | ȘCOALA PRIMARĂ RECEA, COMUNA ION CREANGĂ |
MOLDOVENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA MOLDOVENI |
MOLDOVENI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL HOCIUNGI, COMUNA MOLDOVENI |
PĂSTRĂVENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA PĂSTRĂVENI |
PĂSTRĂVENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT RĂDENI, COMUNA PĂSTRĂVENI |
PĂSTRĂVENI | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT RĂDENI, COMUNA PĂSTRĂVENI |
PÂNGĂRĂCIOR | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE IORGA”, SAT PÂNGĂRĂCIOR, COMUNA PÂNGĂRAȚI |
PÂNGĂRĂCIOR | ȘCOALA GIMNAZIALĂ OANȚU, COMUNA PÂNGĂRAȚI |
PÂNGĂRĂCIOR | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL PÂNGĂRĂCIOR, COMUNA PÂNGĂRAȚI |
PÂNGĂRĂCIOR | ȘCOALA GIMNAZIALĂ STEJARU, COMUNA PÂNGĂRAȚI |
PIATRA-NEAMŢ | CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ „ALEXANDRU ROȘCA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | COLEGIUL NAȚIONAL „GHEORGHE ASACHI”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 2, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ |
PIATRA-NEAMŢ | COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | COLEGIUL TEHNIC DE TRANSPORTURI, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | COLEGIUL TEHNIC FORESTIER, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | COLEGIUL TEHNIC „GHEORGHE CARTIANU”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | COLEGIUL TEHNOLOGIC „SPIRU HARET”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA „CRISTOS REGE”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „ELISEI”, MUNICIPIU PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA „VINCENZINA CUSMANO”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | INSPECTORATUL ȘCOLAR JUDEȚEAN NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ |
PIATRA-NEAMŢ | LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | LICEUL ECONOMIC „ALEXANDRU IOAN CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | LICEUL TEHNOLOGIC „DIMITRIE LEONIDA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 10, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT |
PIATRA-NEAMŢ | LICEUL TEOLOGIC ORTODOX „SFINȚII ÎMPARAȚI CONSTANTIN ȘI ELENA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | LICEUL TEORETIC „DR. I. C. PARHON”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | PALATUL COPIILOR, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | CLUBUL COPIILOR, ORAȘ BICAZ |
PIATRA-NEAMŢ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DANIELA CUCIUC”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „FLOARE DE COLȚ”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ELENA CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 13, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „VERONICA FILIP”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT |
PIATRA-NEAMŢ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICU ALBU”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 11, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL OCOL, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ |
PIATRA-NEAMŢ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 11, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ |
PIATRA-NEAMŢ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 7, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT |
PIATRA-NEAMŢ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 6, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 9, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 5, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 12, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT |
PIATRA-NEAMŢ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 8, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 5, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 8, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | ȘCOALA POSTLICEALĂ F.E.G. EDUCATION, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „CENTRUL DE STUDII EUROPEAN”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
ROMAN | ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „MOLDOVA”, FILIALA TÎRGU NEAMȚ |
ROMÂNI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GHEORGHE NICOLAU”, COMUNA ROMÂNI |
ROMÂNI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL GOŞMANI, COMUNA ROMÂNI |
ROMÂNI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 2, SAT SILIŞTEA, COMUNA ROMÂNI |
ROMÂNI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT SILIŞTEA, COMUNA ROMÂNI |
SĂVINEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „I. GERVESCU”, COMUNA SĂVINEȘTI |
SĂVINEŞTI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT, COMUNA SĂVINEȘTI |
SĂVINEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1, COMUNA SĂVINEȘTI |
SĂVINEŞTI | ȘCOALA PRIMARĂ, COMUNA SĂVINEȘTI (DUMBRAVA VALE) |
SECUIENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA SECUIENI |
SECUIENI | ȘCOALA PRIMARĂ BUTNĂREŞTI, COMUNA SECUIENI |
TARCĂU | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IULIA HĂLĂUCESCU”, COMUNA TARCĂU |
TARCĂU | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL STRAJA, COMUNA TARCĂU |
TÂRGU NEAMŢ | CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ |
TÂRGU NEAMŢ | CLUBUL COPIILOR, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ |
TÂRGU NEAMŢ | CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ |
TÂRGU NEAMŢ | COLEGIUL NAȚIONAL „ȘTEFAN CEL MARE”, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ |
TÂRGU NEAMŢ | COLEGIUL TEHNIC „ION CREANGĂ”, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ |
TÂRGU NEAMŢ | LICEUL „VASILE CONTA”, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ |
TÂRGU NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1, ORAȘ TÂRGU NEAMŢ |
TÂRGU NEAMŢ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ DOMNEASCĂ, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ |
TÂRGU NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2, ORAȘ TÂRGU NEAMŢ |
TÂRGU NEAMŢ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION CREANGĂ”, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ |
TÂRGU NEAMŢ | ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „LAUREATUS”, ORAȘ TÎRGU NEAMȚ |
TRIFEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA TRIFEȘTI |
TRIFEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIRON COSTIN, COMUNA TRIFEȘTI |
TRIFEŞTI | ȘCOALA PRIMARĂ MIRON COSTIN, COMUNA TRIFEȘTI |
TRIFEŞTI | ȘCOALA PRIMARĂ, COMUNA TRIFEȘTI |
TUPILAŢI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA TUPILAȚI |
URECHENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA URECHENI |
ZĂNEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA ZĂNEȘTI |
ZĂNEŞTI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL TRAIAN, COMUNA ZĂNEȘTI |
ZĂNEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, COMUNA ZĂNEȘTI |
Scenariul 1 (VERDE) – Incidența cumulată în ultimele 14 zile a cazurilor din localitate mai mică sau egală cu 1/1000 de locuitori.
Participarea zilnică a tuturor preşcolarilor şi elevilor în unităţile de învățământ, cu respectarea şi aplicare tuturor normelor de protecţie.
ADJUDENI | ȘCOALA PROFESIONALĂ ADJUDENI, COMUNA TAMĂȘENI |
AGAPIA | LICEUL TEOLOGIC ORTODOX „CUVIOASA PARASCHEVA”, COMUNA AGAPIA |
AGAPIA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE GRIGORESCU”, COMUNA AGAPIA |
AGAPIA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI EMINESCU”, SAT FILIOARA, COMUNA AGAPIA |
AGAPIA | ȘCOALA PRIMARĂ SĂCĂLUȘEȘTI, COMUNA AGAPIA |
BĂLŢĂTEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BĂLȚĂTEȘTI |
BĂLŢĂTEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ VALEA SEACĂ, COMUNA BĂLȚĂTEȘTI |
BĂLUŞEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂLUȘEȘTI, COMUNA ICUȘEȘTI |
BĂLUŞEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA ICUŞEŞTI |
BĂLUŞEŞTI | ȘCOALA PRIMARĂ MESTEACĂN, COMUNA ICUŞEŞTI |
BĂLUŞEŞTI | ȘCOALA PRIMARĂ ROCNA, COMUNA ICUŞEŞTI |
BĂLUŞEŞTI | ȘCOALA PRIMARĂ SPIRIDONEŞTI, COMUNA ICUŞEŞTI |
BICAZ-CHEI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA BICAZ-CHEI |
BICAZ-CHEI | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, COMUNA BICAZ-CHEI |
BICAZ-CHEI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3, SAT IVANEŞ, COMUNA BICAZ-CHEI |
BOGHICEA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BOGHICEA |
BOGHICEA | ȘCOALA PRIMARĂ NISTRIA, COMUNA BOGHICEA |
BOGHICEA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ SLOBOZIA, COMUNA BOGHICEA |
BORCA | LICEUL „MIHAIL SADOVEANU”, COMUNA BORCA |
BORCA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI PETRESCU”, SAT MĂDEI, COMUNA BORCA |
BORCA | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 3, SAT PÂRÂUL CÂRJEI, COMUNA BORCA |
BORCA | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT PÂRÂUL PÂNTEI, COMUNA BORCA |
BORCA | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL, SAT SABASA, COMUNA BORCA |
BORCA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „AUREL DUMITRAȘCU”, SAT SABASA, COMUNA BORCA |
BORCA | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 1, SAT SOCI, COMUNA BORCA |
BORLEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BORLEȘTI |
BORLEŞTI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, COMUNA BORLEȘTI |
BORLEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ȘTEFAN CEL MARE”, SAT MASTACĂN, COMUNA BORLEŞTI |
BOZIENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BOZIENI |
BOZIENI | ȘCOALA PRIMARĂ BĂNEASA, COMUNA BOZIENI |
BOZIENI | ȘCOALA PRIMARĂ CRĂIEŞTI, COMUNA BOZIENI |
BOZIENI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL CUCI, COMUNA BOZIENI |
BOZIENI | ȘCOALA PRIMARĂ IUCŞA, COMUNA BOZIENI |
BRUSTURI | SCOALA GIMNAZIALA „IEREMIA IRIMESCU”, COMUNA BRUSTURI |
BRUSTURI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GRIGORE STURZU”, SAT TÂRZIA, COMUNA BRUSTURI |
BURUIENEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GHEORGHE PĂTRAȘCU”, SAT BURUIENEȘTI, COMUNA DOLJEȘTI |
BURUIENEŞTI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL BUHONCA, COMUNA DOLJEȘTI |
BURUIENEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA DOLJEȘTI |
BURUIENEŞTI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ROTUNDA, COMUNA DOLJEȘTI |
CÂNDESTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA CÂNDEȘTI |
CÂNDESTI | ȘCOALA PRIMARĂ VĂDURELE, COMUNA CÂNDEȘTI |
COSTIŞA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA COSTIȘA |
COSTIŞA | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL , COMUNA COSTIȘA |
DĂMUC | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA DĂMUC |
DĂMUC | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL HUISUREZ, COMUNA DĂMUC |
DOBRENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „PROF. MIHAI EMILIAN MANCAȘ”, COMUNA DOBRENI |
DRAGOMIREŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „PR. GHEORGHE SĂNDULESCU”, COMUNA DRAGOMIREȘTI |
DRAGOMIREŞTI | ȘCOALA PRIMARĂ HLĂPEŞTI, COMUNA DRAGOMIREȘTI |
DRAGOMIREŞTI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL VAD, COMUNA DRAGOMIREȘTI |
DRĂGĂNEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA DRĂGĂNEȘTI |
DUMBRAVA ROŞIE | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA DUMBRAVA ROȘIE |
DUMBRAVA ROŞIE | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3, SAT CUT, COMUNA DUMBRAVA ROȘIE |
DUMBRAVA ROŞIE | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT IZVOARE, COMUNA DUMBRAVA ROȘIE |
FARCAŞA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IOAN LUCA”, COMUNA FARCAȘA |
FARCAŞA | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL FRUMOSU, COMUNA FARCAȘA |
FARCAŞA | ȘCOALA PRIMARĂ STEJARU, COMUNA FARCAȘA |
FĂUREI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA FĂUREI |
FĂUREI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, SAT BUDEȘTI |
FĂUREI | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 1, SAT BUDEŞTI, COMUNA FĂUREI |
GÂDINŢI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA GÂDINȚI |
GRINŢIEŞ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CONSTANTIN PANȚIRU”, COMUNA GRINȚIEȘ |
GRINŢIEŞ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, SAT BRADU, COMUNA GRINȚIEȘ |
GRINŢIEŞ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL GRINŢIEŞU MIC, COMUNA GRINŢIEŞ |
GRUMĂZEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA GRUMĂZEȘTI |
GRUMĂZEŞTI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL CURECHIŞTEA, COMUNA GRUMĂZEȘTI |
GRUMĂZEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ TOPOLIŢA, COMUNA GRUMĂZEȘTI |
MÂNĂSTIREA NEAMŢ | SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „VENIAMIN COSTACHI”, SAT MÂNĂSTIREA NEAMȚ, COMUNA VÂNĂTORI NEAMȚ |
NEGREŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DUMITRU ALMAȘ”, COMUNA NEGREȘTI |
NEGREŞTI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL POIANA, COMUNA NEGREȘTI |
NISIPOREŞTI | LICEUL TEHNOLOGIC NISIPOREȘTI, COMUNA BOTEȘTI |
NISIPOREŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ BARTICEȘTI, COMUNA BOTEȘTI |
OGLINZI | ȘCOALA PROFESIONALĂ OGLINZI, COMUNA RĂUCEȘTI |
OGLINZI | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT OGLINZI, COMUNA RĂUCEȘTI |
ONICENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA ONICENI |
ONICENI | ȘCOALA PRIMARĂ GORUN, COMUNA ONICENI |
ONICENI | ȘCOALA PRIMARĂ PIETROSU, COMUNA ONICENI |
ONICENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ SOLCA, COMUNA ONICENI |
ONICENI | ȘCOALA PRIMARĂ VALEA ENEI, COMUNA ONICENI |
PÂNCEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VLAD DĂNULESCU”, COMUNA PÂNCEȘTI |
PETRICANI | ȘCOALA PROFESIONALĂ, COMUNA PETRICANI |
PETRICANI | ȘCOALA PRIMARĂ „DOMNUL TRANDAFIR”, SAT BOIŞTEA, COMUNA PETRICANI |
PETRICANI | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 1, COMUNA PETRICANI |
PETRICANI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, SAT TÂRPEŞTI, COMUNA PETRICANI |
PETRICANI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT ŢOLICI, COMUNA PETRICANI |
PIATRA ŞOIMULUI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA PIATRA ȘOIMULUI |
PIATRA ŞOIMULUI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ LUMINIŞ, COMUNA PIATRA ȘOIMULUI |
PIATRA ŞOIMULUI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 2, COMUNA PIATRA ȘOIMULUI |
PIATRA ŞOIMULUI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ POIENI, COMUNA PIATRA ȘOIMULUI |
PIPIRIG | LICEUL TEHNOLOGIC „ION CREANGĂ”, COMUNA PIPIRIG |
PIPIRIG | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT BOBOIEŞTI, COMUNA PIPIRIG |
PIPIRIG | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL LEGHIN, COMUNA PIPIRIG |
PIPIRIG | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, COMUNA PIPIRIG |
PIPIRIG | ȘCOALA GIMNAZIALĂ PLUTON, COMUNA PIPIRIG |
PIPIRIG | ȘCOALA GIMNAZIALĂ STÂNCA, COMUNA PIPIRIG |
PODOLENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ALEXANDRU PODOLEANU”, COMUNA PODOLENI |
PODOLENI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, COMUNA PODOLENI |
PODOLENI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 2, COMUNA PODOLENI |
PODOLENI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 3, COMUNA PODOLENI |
POIANA TEIULUI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IUSTIN PIRVU”, COMUNA POIANA TEIULUI |
POIANA TEIULUI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ PETRU VODĂ, COMUNA POIANA TEIULUI |
POIANA TEIULUI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL, COMUNA POIANA TEIULUI |
POIENARI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA POIENARI |
RĂUCEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA RĂUCEȘTI |
RĂUCEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAIL KOGALNICEANU”, COMUNA RĂUCEȘTI |
REDIU | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA REDIU |
REDIU | ȘCOALA PRIMARĂ BEŢEŞTI, COMUNA REDIU |
REDIU | ȘCOALA PRIMARĂ POLOBOC, COMUNA REDIU |
REDIU | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL SOCEA, COMUNA REDIU |
ROZNOV | LICEUL „GH. RUSET ROZNOVANU”, ORAȘ ROZNOV |
ROZNOV | ȘCOALA GIMNAZIALĂ SLOBOZIA, ORAȘ ROZNOV |
RUGINOASA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE APOSTOL”, COMUNA RUGINOASA |
RUSENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IOAN GRIGORE TEODORESCU”, SAT RUSENI, COMUNA BORLEȘTI |
RUSENI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 3, SAT RUSENI, COMUNA BORLEȘTI |
RUSENI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2, SAT RUSENI, COMUNA BORLEȘTI |
SAGNA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA SAGNA |
SAGNA | ȘCOALA PRIMARĂ VULPĂŞEŞTI, COMUNA SAGNA |
SĂBĂOANI | CLUBUL COPIILOR, COMUNA SĂBĂOANI |
SĂBĂOANI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL „SFANTA ANA”, COMUNA SĂBĂOANI |
SĂBĂOANI | LICEUL TEORETIC „VASILE ALECSANDRI”, COMUNA SĂBĂOANI |
SĂBĂOANI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL TRAIAN, COMUNA SĂBĂOANI |
STĂNIŢA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA STĂNIȚA |
STĂNIŢA | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT GHIDION, COMUNA STĂNIȚA |
STĂNIŢA | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 1, SAT TODIRENI, COMUNA STĂNIȚA |
STĂNIŢA | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 3, SAT VEJA, COMUNA STĂNIȚA |
ŞTEFAN CEL MARE | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DR. EMANUIEL RIGLER”, COMUNA ȘTEFAN CEL MARE |
ŞTEFAN CEL MARE | ȘCOALA PROFESIONALĂ SPECIALĂ, COMUNA ȘTEFAN CEL MARE |
TAŞCA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE MITRU”, COMUNA TAȘCA |
TAŞCA | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL, COMUNA TAȘCA |
TAZLĂU | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „I. I. MIRONESCU”, COMUNA TAZLĂU |
TĂMĂŞENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA TĂMĂȘENI |
TIMIŞEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA TIMIȘEȘTI |
TIMIŞEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ DUMBRAVA, COMUNA TIMIȘEȘTI |
TIMIŞEŞTI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL PLĂIEŞU, COMUNA TIMIȘEȘTI |
ŢIBUCANI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „PROF. VASILE GHERASIM”, COMUNA ȚIBUCANI |
ŢIBUCANI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, SAT DAVIDENI, COMUNA ȚIBUCANI |
ŢIBUCANI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3, COMUNA ŢIBUCANI |
VALEA URSULUI | ȘCOALA PROFESIONALĂ, COMUNA VALEA URSULUI |
VALEA URSULUI | ȘCOALA PRIMARĂ BUCIUM, COMUNA VALEA URSULUI |
VALEA URSULUI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ CHILII, COMUNA VALEA URSULUI |
VALEA URSULUI | ȘCOALA PRIMARĂ GIURGENI, COMUNA VALEA URSULUI |
VALEA URSULUI | ȘCOALA PRIMARĂ MUNCELU DE JOS, COMUNA VALEA URSULUI |
VĂLENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA VĂLENI |
VĂLENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ MORENI, COMUNA VĂLENI |
VĂLENI | ȘCOALA PRIMARĂ MUNTENI, COMUNA VĂLENI |
VÂNĂTORI-NEAMŢ | LICEUL TEHNOLOGIC „ARHIMANDRIT CHIRIAC NICOLAU”, COMUNA VÂNĂTORI-NEAMȚ |
VÂNĂTORI-NEAMŢ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ LUNCA, COMUNA VÂNĂTORI-NEAMŢ |
VÂNĂTORI-NEAMŢ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NEMŢIŞOR, COMUNA VÂNĂTORI-NEAMŢ |
VÂNĂTORI-NEAMŢ | GRĂDINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1, COMUNA VÂNĂTORI NEAMȚ |
VÂNĂTORI-NEAMŢ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, COMUNA VÂNĂTORI-NEAMŢ |