Prefectura județului Neamț a transmis, astăzi, lista cu fiecare unitate de învățământ din județ în parte și scenariul în care se încadrează, începând de luni, 17 mai.
Potrivit documentului transmis de Prefectură, în județul Neamț nicio școală nu se află în carantină, 270 școli se află în scenariul 1 și 53 de unități de învățământ se află în scenariul 2.
Reamintim că scenariile au fost modificate, astfel, s-au luat în calcul doar limita ratei de infectare de 1 la mie. Practic, scenariile galben și rosu au fost comasate în „scenariul doi”, potrivit anunțului făcut de ministrul Educației Sorin Cîmpeanu (vezi articolul AICI)
Scenariul 1
Participarea zilnică a tuturor preșcolarilor și elevilor în unitățile de învățământ, cu respectarea și aplicarea tuturor normelor de protecție
ADJUDENI | ȘCOALA PROFESIONALĂ ADJUDENI, COMUNA TAMĂȘENI |
BAHNA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BAHNA |
BAHNA | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL BĂHNIŞOARA, COMUNA BAHNA |
BAHNA | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL BROŞTENI, COMUNA BAHNA |
BAHNA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ IZVOARE, COMUNA BAHNA |
BĂLŢĂTEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BĂLȚĂTEȘTI |
BĂLŢĂTEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ VALEA SEACĂ, COMUNA BĂLȚĂTEȘTI |
BĂLUŞEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂLUȘEȘTI, COMUNA ICUȘEȘTI |
BĂLUŞEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA ICUŞEŞTI |
BĂLUŞEŞTI | ȘCOALA PRIMARĂ MESTEACĂN, COMUNA ICUŞEŞTI |
BĂLUŞEŞTI | ȘCOALA PRIMARĂ ROCNA, COMUNA ICUŞEŞTI |
BĂLUŞEŞTI | ȘCOALA PRIMARĂ SPIRIDONEŞTI, COMUNA ICUŞEŞTI |
BÂRGAUANI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BÂRGĂUANI |
BICAZ-CHEI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA BICAZ-CHEI |
BICAZ-CHEI | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, COMUNA BICAZ-CHEI |
BICAZ-CHEI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3, SAT IVANEŞ, COMUNA BICAZ-CHEI |
BICAZU ARDELEAN | SCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA BICAZU ARDELEAN |
BICAZU ARDELEAN | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, SAT TELEC, COMUNA BICAZU ARDELEAN |
BICAZU ARDELEAN | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, SAT TELEC, COMUNA BICAZU ARDELEAN |
BÂRA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ANTONIE MUREȘIANU”, COMUNA BIRA |
BÂRA | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT REDIU, COMUNA BIRA |
BISTRIŢA | LICEUL PARTICULAR NR. 1, SAT BISTRIȚA, COMUNA ALEXANDRU CEL BUN |
BODEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BODEȘTI |
BODEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ BODEŞTII DE JOS, COMUNA BODEȘTI |
BOGHICEA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BOGHICEA |
BOGHICEA | ȘCOALA PRIMARĂ NISTRIA, COMUNA BOGHICEA |
BOGHICEA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ SLOBOZIA, COMUNA BOGHICEA |
BORLEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BORLEȘTI |
BORLEŞTI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, COMUNA BORLEȘTI |
BORLEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ȘTEFAN CEL MARE”, SAT MASTACĂN, COMUNA BORLEŞTI |
BOZIENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BOZIENI |
BOZIENI | ȘCOALA PRIMARĂ BĂNEASA, COMUNA BOZIENI |
BOZIENI | ȘCOALA PRIMARĂ CRĂIEŞTI, COMUNA BOZIENI |
BOZIENI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL CUCI, COMUNA BOZIENI |
BOZIENI | ȘCOALA PRIMARĂ IUCŞA, COMUNA BOZIENI |
BRUSTURI | SCOALA GIMNAZIALA „IEREMIA IRIMESCU”, COMUNA BRUSTURI |
BRUSTURI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GRIGORE STURZU”, SAT TÂRZIA, COMUNA BRUSTURI |
BURUIENEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GHEORGHE PĂTRAȘCU”, SAT BURUIENEȘTI, COMUNA DOLJEȘTI |
BURUIENEŞTI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL BUHONCA, COMUNA DOLJEȘTI |
BURUIENEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA DOLJEȘTI |
BURUIENEŞTI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ROTUNDA, COMUNA DOLJEȘTI |
CÂNDESTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA CÂNDEȘTI |
CÂNDESTI | ȘCOALA PRIMARĂ VĂDURELE, COMUNA CÂNDEȘTI |
CRĂCĂOANI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GHEORGHE SĂVINESCU”, COMUNA CRĂCĂOANI |
CRĂCĂOANI | ȘCOALA PRIMARĂ CRACĂUL NEGRU, COMUNA CRĂCĂOANI |
CRĂCĂOANI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ MAGAZIA, COMUNA CRĂCĂOANI |
DOBRENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „PROF. MIHAI EMILIAN MANCAȘ”, COMUNA DOBRENI |
DOCHIA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA DOCHIA |
DRAGOMIREŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „PR. GHEORGHE SĂNDULESCU”, COMUNA DRAGOMIREȘTI |
DRAGOMIREŞTI | ȘCOALA PRIMARĂ HLĂPEŞTI, COMUNA DRAGOMIREȘTI |
DRAGOMIREŞTI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL VAD, COMUNA DRAGOMIREȘTI |
DRĂGĂNEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA DRĂGĂNEȘTI |
FĂUREI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA FĂUREI |
FĂUREI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, SAT BUDEȘTI |
FĂUREI | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 1, SAT BUDEŞTI, COMUNA FĂUREI |
GÂDINŢI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA GÂDINȚI |
GÂRCINA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „EPISCOP MELCHISEDEC STEFĂNESCU”, COMUNA GÂRCINA |
GÂRCINA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ CUEJDIU, COMUNA GÂRCINA |
GHERĂEŞTI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL „SFANTA FAMILIE”, COMUNA GHERĂEȘTI |
GHERĂEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA GHERĂEȘTI |
GHINDĂOANI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE CONTA”, COMUNA GHINDĂOANI |
GIROV | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „PROF. GHEORGHE DUMITREASA”, COMUNA GIROV |
GIROV | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT CĂCIULEŞTI, COMUNA GIROV |
GIROV | ȘCOALA PRIMARĂ GURA VĂII, COMUNA GIROV |
GRINŢIEŞ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CONSTANTIN PANȚIRU”, COMUNA GRINȚIEȘ |
GRINŢIEŞ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, SAT BRADU, COMUNA GRINȚIEȘ |
GRINŢIEŞ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL GRINŢIEŞU MIC, COMUNA GRINŢIEŞ |
GRUMĂZEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA GRUMĂZEȘTI |
GRUMĂZEŞTI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL CURECHIŞTEA, COMUNA GRUMĂZEȘTI |
GRUMĂZEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ TOPOLIŢA, COMUNA GRUMĂZEȘTI |
HANGU | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA HANGU |
HANGU | ȘCOALA PRIMARĂ BUHALNIŢA, COMUNA HANGU |
HORIA | LICEUL TEHNOLOGIC „ION IONESCU DE LA BRAD”, COMUNA HORIA |
HORIA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CARMEN SYLVA”, COMUNA HORIA |
HORIA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „OTILIA CAZIMIR”, SAT COTU VAMEȘ, COMUNA HORIA |
MĂRGINENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE BULEU”, COMUNA MĂRGINENI |
MĂRGINENI | ȘCOALA PRIMARĂ HOISEŞTI, COMUNA MĂRGINENI |
MĂRGINENI | ȘCOALA PRIMARĂ ITRINEŞTI, COMUNA MĂRGINENI |
MÂNĂSTIREA NEAMŢ | SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „VENIAMIN COSTACHI”, SAT MÂNĂSTIREA NEAMȚ, COMUNA VÂNĂTORI NEAMȚ |
MOLDOVENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA MOLDOVENI |
MOLDOVENI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL HOCIUNGI, COMUNA MOLDOVENI |
NEGREŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DUMITRU ALMAȘ”, COMUNA NEGREȘTI |
NEGREŞTI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL POIANA, COMUNA NEGREȘTI |
NISIPOREŞTI | LICEUL TEHNOLOGIC NISIPOREȘTI, COMUNA BOTEȘTI |
NISIPOREŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ BARTICEȘTI, COMUNA BOTEȘTI |
OGLINZI | ȘCOALA PROFESIONALĂ OGLINZI, COMUNA RĂUCEȘTI |
OGLINZI | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT OGLINZI, COMUNA RĂUCEȘTI |
ONICENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA ONICENI |
ONICENI | ȘCOALA PRIMARĂ GORUN, COMUNA ONICENI |
ONICENI | ȘCOALA PRIMARĂ PIETROSU, COMUNA ONICENI |
ONICENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ SOLCA, COMUNA ONICENI |
ONICENI | ȘCOALA PRIMARĂ VALEA ENEI, COMUNA ONICENI |
PÂNCEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VLAD DĂNULESCU”, COMUNA PÂNCEȘTI |
PÂNGĂRĂCIOR | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE IORGA”, SAT PÂNGĂRĂCIOR, COMUNA PÂNGĂRAȚI |
PÂNGĂRĂCIOR | ȘCOALA GIMNAZIALĂ OANȚU, COMUNA PÂNGĂRAȚI |
PÂNGĂRĂCIOR | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL PÂNGĂRĂCIOR, COMUNA PÂNGĂRAȚI |
PÂNGĂRĂCIOR | ȘCOALA GIMNAZIALĂ STEJARU, COMUNA PÂNGĂRAȚI |
PETRICANI | ȘCOALA PROFESIONALĂ, COMUNA PETRICANI |
PETRICANI | ȘCOALA PRIMARĂ „DOMNUL TRANDAFIR”, SAT BOIŞTEA, COMUNA PETRICANI |
PETRICANI | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 1, COMUNA PETRICANI |
PETRICANI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, SAT TÂRPEŞTI, COMUNA PETRICANI |
PETRICANI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT ŢOLICI, COMUNA PETRICANI |
PIATRA ŞOIMULUI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA PIATRA ȘOIMULUI |
PIATRA ŞOIMULUI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ LUMINIŞ, COMUNA PIATRA ȘOIMULUI |
PIATRA ŞOIMULUI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 2, COMUNA PIATRA ȘOIMULUI |
PIATRA ŞOIMULUI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ POIENI, COMUNA PIATRA ȘOIMULUI |
PIATRA-NEAMŢ | CENTRUL JUDEȚEAN DE EXCELENȚĂ NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ „ALEXANDRU ROȘCA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | COLEGIUL NAȚIONAL „GHEORGHE ASACHI”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 2, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ |
PIATRA-NEAMŢ | COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | COLEGIUL TEHNIC DE TRANSPORTURI, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | COLEGIUL TEHNIC FORESTIER, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | COLEGIUL TEHNIC „GHEORGHE CARTIANU”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | COLEGIUL TEHNOLOGIC „SPIRU HARET”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA „CRISTOS REGE”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „ELISEI”, MUNICIPIU PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA „VINCENZINA CUSMANO”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ |
PIATRA-NEAMŢ | LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | LICEUL ECONOMIC „ALEXANDRU IOAN CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | LICEUL TEHNOLOGIC „DIMITRIE LEONIDA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 10, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT |
PIATRA-NEAMŢ | LICEUL TEOLOGIC ORTODOX „SFINȚII ÎMPARAȚI CONSTANTIN ȘI ELENA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | LICEUL TEORETIC „DR. I. C. PARHON”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | PALATUL COPIILOR, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DANIELA CUCIUC”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „FLOARE DE COLȚ”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ELENA CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 13, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „VERONICA FILIP”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT |
PIATRA-NEAMŢ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICU ALBU”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 11, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL OCOL, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ |
PIATRA-NEAMŢ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 11, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ |
PIATRA-NEAMŢ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 7, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT |
PIATRA-NEAMŢ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 6, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 9, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 5, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 12, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT |
PIATRA-NEAMŢ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 8, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 5, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT |
PIATRA-NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 8, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | ȘCOALA POSTLICEALĂ F.E.G. EDUCATION, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „CENTRUL DE STUDII EUROPEAN”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PIATRA-NEAMŢ | ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ |
PILDEŞTI | GRĂDINIȚA „ROZA VENERINI”, SAT PILDEȘTI, COMUNA CORDUN |
PILDEŞTI | LICEUL TEHNOLOGIC „SFÂNTUL IOAN DE LA SALLE”, SAT PILDEȘTI, COMUNA CORDUN |
PILDEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT PILDEȘTI, COMUNA CORDUN |
PILDEŞTI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT, COMUNA CORDUN |
PILDEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA CORDUN |
PIPIRIG | LICEUL TEHNOLOGIC „ION CREANGĂ”, COMUNA PIPIRIG |
PIPIRIG | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT BOBOIEŞTI, COMUNA PIPIRIG |
PIPIRIG | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL LEGHIN, COMUNA PIPIRIG |
PIPIRIG | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, COMUNA PIPIRIG |
PIPIRIG | ȘCOALA GIMNAZIALĂ PLUTON, COMUNA PIPIRIG |
PIPIRIG | ȘCOALA GIMNAZIALĂ STÂNCA, COMUNA PIPIRIG |
PODOLENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ALEXANDRU PODOLEANU”, COMUNA PODOLENI |
PODOLENI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, COMUNA PODOLENI |
PODOLENI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 2, COMUNA PODOLENI |
PODOLENI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 3, COMUNA PODOLENI |
POIENARI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA POIENARI |
RĂUCEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA RĂUCEȘTI |
RĂUCEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAIL KOGALNICEANU”, COMUNA RĂUCEȘTI |
RĂZBOIENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CONSTANTIN VIRGIL GHEORGHIU”, COMUNA RĂZBOIENI |
RĂZBOIENI | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT RĂZBOIENII DE JOS, COMUNA RĂZBOIENI |
ROMAN | CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | CLUBUL COPIILOR, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN VODĂ”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | COLEGIUL TEHNIC „DANUBIANA”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 5, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | COLEGIUL TEHNIC „MIRON COSTIN”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | COLEGIUL TEHNIC „PETRU PONI”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 6, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | GRĂDINIȚA „ANTON DURCOVICI”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „EPISCOP MELCHISEDEC”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ROMAN MUȘAT”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | LICEUL TEHNOLOGIC „VASILE SAV”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CAROL I”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | LICEUL TEOLOGIC „EPISCOP MELCHISEDEC”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC „SFÂNTUL FRANCISC DE ASSISI”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „COSTACHE NEGRI”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | ȘCOALA DE ARTĂ „SERGIU CELIBIDACHE”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „MUGURI DE LUMINĂ”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ALEXANDRU IOAN CUZA”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 3, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CALISTRAT HOGAȘ”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE ALECSANDRI”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 5, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | ȘCOALA POSTLICEALĂ FEG EDUCATION, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „MOLDOVA”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMAN | ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „MOLDOVA”, FILIALA TÎRGU NEAMȚ |
ROMAN | ȘCOALA PRIMARĂ „MUȘATINII”, MUNICIPIUL ROMAN |
ROMÂNI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GHEORGHE NICOLAU”, COMUNA ROMÂNI |
ROMÂNI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL GOŞMANI, COMUNA ROMÂNI |
ROMÂNI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 2, SAT SILIŞTEA, COMUNA ROMÂNI |
ROMÂNI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT SILIŞTEA, COMUNA ROMÂNI |
ROZNOV | LICEUL „GH. RUSET ROZNOVANU”, ORAȘ ROZNOV |
ROZNOV | ȘCOALA GIMNAZIALĂ SLOBOZIA, ORAȘ ROZNOV |
RUGINOASA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE APOSTOL”, COMUNA RUGINOASA |
RUSENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IOAN GRIGORE TEODORESCU”, SAT RUSENI, COMUNA BORLEȘTI |
RUSENI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 3, SAT RUSENI, COMUNA BORLEȘTI |
RUSENI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2, SAT RUSENI, COMUNA BORLEȘTI |
SAGNA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA SAGNA |
SAGNA | ȘCOALA PRIMARĂ VULPĂŞEŞTI, COMUNA SAGNA |
SĂBĂOANI | CLUBUL COPIILOR, COMUNA SĂBĂOANI |
SĂBĂOANI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL „SFANTA ANA”, COMUNA SĂBĂOANI |
SĂBĂOANI | LICEUL TEORETIC „VASILE ALECSANDRI”, COMUNA SĂBĂOANI |
SĂBĂOANI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL TRAIAN, COMUNA SĂBĂOANI |
SĂVINEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „I. GERVESCU”, COMUNA SĂVINEȘTI |
SĂVINEŞTI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT, COMUNA SĂVINEȘTI |
SĂVINEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1, COMUNA SĂVINEȘTI |
SĂVINEŞTI | ȘCOALA PRIMARĂ, COMUNA SĂVINEȘTI (DUMBRAVA VALE) |
STĂNIŢA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA STĂNIȚA |
STĂNIŢA | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT GHIDION, COMUNA STĂNIȚA |
STĂNIŢA | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 1, SAT TODIRENI, COMUNA STĂNIȚA |
STĂNIŢA | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 3, SAT VEJA, COMUNA STĂNIȚA |
ŞTEFAN CEL MARE | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DR. EMANUIEL RIGLER”, COMUNA ȘTEFAN CEL MARE |
ŞTEFAN CEL MARE | ȘCOALA PROFESIONALĂ SPECIALĂ, COMUNA ȘTEFAN CEL MARE |
TAŞCA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE MITRU”, COMUNA TAȘCA |
TAŞCA | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL, COMUNA TAȘCA |
TĂMĂŞENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA TĂMĂȘENI |
TÂRGU NEAMŢ | CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ |
TÂRGU NEAMŢ | CLUBUL COPIILOR, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ |
TÂRGU NEAMŢ | CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ |
TÂRGU NEAMŢ | COLEGIUL NAȚIONAL „ȘTEFAN CEL MARE”, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ |
TÂRGU NEAMŢ | COLEGIUL TEHNIC „ION CREANGĂ”, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ |
TÂRGU NEAMŢ | LICEUL „VASILE CONTA”, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ |
TÂRGU NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1, ORAȘ TÂRGU NEAMŢ |
TÂRGU NEAMŢ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ DOMNEASCĂ, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ |
TÂRGU NEAMŢ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2, ORAȘ TÂRGU NEAMŢ |
TÂRGU NEAMŢ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION CREANGĂ”, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ |
TÂRGU NEAMŢ | ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „LAUREATUS”, ORAȘ TÎRGU NEAMȚ |
TIMIŞEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA TIMIȘEȘTI |
TIMIŞEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ DUMBRAVA, COMUNA TIMIȘEȘTI |
TIMIŞEŞTI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL PLĂIEŞU, COMUNA TIMIȘEȘTI |
TUPILAŢI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA TUPILAȚI |
ŢIBUCANI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „PROF. VASILE GHERASIM”, COMUNA ȚIBUCANI |
ŢIBUCANI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, SAT DAVIDENI, COMUNA ȚIBUCANI |
ŢIBUCANI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3, COMUNA ŢIBUCANI |
URECHENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA URECHENI |
VADURI | ȘCOALA GIMNAZIALA VADURI, COMUNA ALEXANDRU CEL BUN |
VADURI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ BISTRIŢA, COMUNA ALEXANDRU CEL BUN |
VALEA URSULUI | ȘCOALA PROFESIONALĂ, COMUNA VALEA URSULUI |
VALEA URSULUI | ȘCOALA PRIMARĂ BUCIUM, COMUNA VALEA URSULUI |
VALEA URSULUI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ CHILII, COMUNA VALEA URSULUI |
VALEA URSULUI | ȘCOALA PRIMARĂ GIURGENI, COMUNA VALEA URSULUI |
VALEA URSULUI | ȘCOALA PRIMARĂ MUNCELU DE JOS, COMUNA VALEA URSULUI |
VĂLENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA VĂLENI |
VĂLENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ MORENI, COMUNA VĂLENI |
VĂLENI | ȘCOALA PRIMARĂ MUNTENI, COMUNA VĂLENI |
VÂNĂTORI-NEAMŢ | LICEUL TEHNOLOGIC „ARHIMANDRIT CHIRIAC NICOLAU”, COMUNA VÂNĂTORI-NEAMȚ |
VÂNĂTORI-NEAMŢ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ LUNCA, COMUNA VÂNĂTORI-NEAMŢ |
VÂNĂTORI-NEAMŢ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NEMŢIŞOR, COMUNA VÂNĂTORI-NEAMŢ |
VÂNĂTORI-NEAMŢ | GRĂDINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1, COMUNA VÂNĂTORI NEAMȚ |
VÂNĂTORI-NEAMŢ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, COMUNA VÂNĂTORI-NEAMŢ |
ZĂNEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA ZĂNEȘTI |
ZĂNEŞTI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL TRAIAN, COMUNA ZĂNEȘTI |
ZĂNEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, COMUNA ZĂNEȘTI |
Scenariul 2
a) Participarea zilnică, cu prezență fizică în unitățile de învătământ, a tuturor preșcolarilor și elevilor din învățământul primar, a elevilor din clasele a VIII-a și a XII-a, a XIII-a și a celor din anii terminali din învățământul profesional și postliceal, precum și a elevilor din învățământul special, indiferent de clasă, cu respectarea și aplicarea tuturor normelor de protecție sanitară
b) Participarea zilnică, în sistem on-line, a elevilor din celelalte clase/ani de studiu
AGAPIA | LICEUL TEOLOGIC ORTODOX „CUVIOASA PARASCHEVA”, COMUNA AGAPIA |
AGAPIA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE GRIGORESCU”, COMUNA AGAPIA |
AGAPIA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI EMINESCU”, SAT FILIOARA, COMUNA AGAPIA |
AGAPIA | ȘCOALA PRIMARĂ SĂCĂLUȘEȘTI, COMUNA AGAPIA |
BICAZ | LICEUL „CAROL I”, ORAȘ BICAZ |
BICAZ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „REGINA MARIA”, ORAȘ BICAZ |
BICAZ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL MĂRCENI, ORASUL BICAZ |
BICAZ | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „LUMEA COPIILOR”, ORAȘ BICAZ |
BICAZ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, ORAȘ BICAZ |
BORCA | LICEUL „MIHAIL SADOVEANU”, COMUNA BORCA |
BORCA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI PETRESCU”, SAT MĂDEI, COMUNA BORCA |
BORCA | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 3, SAT PÂRÂUL CÂRJEI, COMUNA BORCA |
BORCA | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT PÂRÂUL PÂNTEI, COMUNA BORCA |
BORCA | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL, SAT SABASA, COMUNA BORCA |
BORCA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „AUREL DUMITRAȘCU”, SAT SABASA, COMUNA BORCA |
BORCA | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 1, SAT SOCI, COMUNA BORCA |
CEAHLĂU | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GRIGORE UNGUREANU”, COMUNA CEAHLĂU |
CEAHLĂU | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 1, SAT BISTRICIOARA, COMUNA CEAHLĂU |
CEAHLĂU | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL, COMUNA CEAHLĂU |
COSTIŞA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA COSTIȘA |
COSTIŞA | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL , COMUNA COSTIȘA |
DĂMUC | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA DĂMUC |
DĂMUC | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL HUISUREZ, COMUNA DĂMUC |
DULCEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA DULCEȘTI |
DUMBRAVA ROŞIE | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA DUMBRAVA ROȘIE |
DUMBRAVA ROŞIE | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3, SAT CUT, COMUNA DUMBRAVA ROȘIE |
DUMBRAVA ROŞIE | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT IZVOARE, COMUNA DUMBRAVA ROȘIE |
FARCAŞA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IOAN LUCA”, COMUNA FARCAȘA |
FARCAŞA | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL FRUMOSU, COMUNA FARCAȘA |
FARCAŞA | ȘCOALA PRIMARĂ STEJARU, COMUNA FARCAȘA |
ION CREANGĂ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA ION CREANGĂ |
ION CREANGĂ | ȘCOALA PRIMARĂ AVEREŞTI, COMUNA ION CREANGĂ |
ION CREANGĂ | ȘCOALA PRIMARĂ RECEA, COMUNA ION CREANGĂ |
PĂSTRĂVENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA PĂSTRĂVENI |
PĂSTRĂVENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT RĂDENI, COMUNA PĂSTRĂVENI |
PĂSTRĂVENI | ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT RĂDENI, COMUNA PĂSTRĂVENI |
PIATRA-NEAMŢ | CLUBUL COPIILOR, ORAȘ BICAZ |
POIANA TEIULUI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IUSTIN PIRVU”, COMUNA POIANA TEIULUI |
POIANA TEIULUI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ PETRU VODĂ, COMUNA POIANA TEIULUI |
POIANA TEIULUI | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL, COMUNA POIANA TEIULUI |
REDIU | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA REDIU |
REDIU | ȘCOALA PRIMARĂ BEŢEŞTI, COMUNA REDIU |
REDIU | ȘCOALA PRIMARĂ POLOBOC, COMUNA REDIU |
REDIU | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL SOCEA, COMUNA REDIU |
SECUIENI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA SECUIENI |
SECUIENI | ȘCOALA PRIMARĂ BUTNĂREŞTI, COMUNA SECUIENI |
TARCĂU | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IULIA HĂLĂUCESCU”, COMUNA TARCĂU |
TARCĂU | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL STRAJA, COMUNA TARCĂU |
TAZLĂU | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „I. I. MIRONESCU”, COMUNA TAZLĂU |
TRIFEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA TRIFEȘTI |
TRIFEŞTI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIRON COSTIN, COMUNA TRIFEȘTI |
TRIFEŞTI | ȘCOALA PRIMARĂ MIRON COSTIN, COMUNA TRIFEȘTI |
TRIFEŞTI | ȘCOALA PRIMARĂ, COMUNA TRIFEȘTI |
PUBLICITATE