După ce în această dimineață, compania ApaServ anunțase că locuitorii municipiului Roman vor avea apă cu presiune normală (vezi articolul AICI), se pare că s-au răzgândit.
Conform unei informări postate pe site-ul companiei, pentru remedierea unei avarii la rețeaua de distributie a apei potabile, APA SERV este nevoită să sisteze furnizarea apei potabile astăzi, 06.12.2019, între orele 11,00 – 14,00 .
Vor fi afectați utilizatorii din Municipiul Roman.
Ne cerem scuze tuturor utilizatorilor afectati, pe care îi asigurăm că echipele APA SERV fac tot posibilul pentru remedierea avariei într-un timp cât mai scurt și pentru reluarea furnizării apei potabile.
PUBLICITATE