Un accident rutier provocat de neatenție la volan a avut loc în Piatra-Neamț, unde o șoferiță a pierdut controlul mașinii și a intrat într-o bancă de lemn aflată în fața unui bloc.
Potrivit Realitatea, incidentul a avut loc vineri după-amiază, pe strada Piața 22 Decembrie.
O femeie, în timp ce conducea mașina, a pierdut controlul direcției și a ieșit de pe partea carosabilă, „parcându-și” mașina pe banca de lemn aflată în fața unui bloc.
Din fericire, în momentul accidentului, zona respectivă era liberă, astfel încât nu au fost persoane rănite. Evenimentul s-a soldat exclusiv cu pagube materiale.
PUBLICITATE