Un bărbat în vârstă de 43 de ani a fost găsit fără suflare, în această dimineață, pe o stradă din orașul Bicaz.
„La data de 3 decembrie, în jurul orei 07:00, polițiștii Poliției orașului Bicaz au fost sesizați prin apel de urgență, cu privire la faptul că pe strada Piatra Corbului, din Bicaz, se află o persoană decedată.
Polițiștii deplasați la fața locului au stabilit că este vorba despre un barbat, în vârstă de 43 de ani, din Bicaz.” – ne-a declarat purtătorul de cuvânt al Poliției Neamț
Corpul acestuia a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală Neamț.
Cercetările sunt continuate de polițiști în cadrul unui dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de „vătămare corporală din culpă”.
PUBLICITATE