Un bărbat în vârstă de 71 de ani, din Piatra-Neamț, a fost găsit fără suflare într-un atelier de încălțăminte din cartierul Mărăței.
„La data de 5 decembrie a.c., în jurul orei 10:20, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Piatra-Neamț au fost sesizați prin apel de urgență, de către un tânăr de 28 de ani, din Piatra-Neamț, cu privire la faptul că, la aceeași data, ar fi identificat un bărbat decedat, într-un atelier de încălțăminte din Piatra-Neamț.
Polițiștii s-au deplasat la fața locului, fiind identificată persoana în cauză, un bărbat în vârstă de 71 de ani, din aceeași localitate.” – ne-a declarat purtătorul de cuvânt al Poliției Neamț
Corpul acestuia a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală Neamț.
Cercetările sunt continuate în cadrul unui dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă.
PUBLICITATE