Un polițist local din Piatra-Neamț, aflat în timpul serviciului, a fost rănit după ce a fost călcat de o mașină într-o parcare. Poliția continuă cercetările sub aspectul vătămării corporale din culpă.
„La data de 21 iulie a.c., polițiștii din cadrul Biroului Rutier Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe strada Baltagului, în Piatra-Neamț.
În urma cercetărilor efectuate de polițiști, s-a stabilit faptul că, în timp ce un bărbat în vârstă de 61 de ani, din Piatra-Neamț, efectua manevre cu un autoturism, într-o parcare situată pe strada Baltagului, ar fi trecut cu roata peste membrul inferior al unui bărbat în vârstă de 59 de ani, din Piatra-Neamț, rezultând rănirea acestuia.” – a transmis Poliția Neamț
Potrivit surselor noastre, victima este un polițist local aflat în timpul serviciului.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.