Un obiect misterios a trecut, în ziua de luni (1 ianuarie), în jurul orei 18:50, pe deasupra României. A fost văzut în Capitală dar și în județe precum Prahova, Iași, Botoșani și Neamț.
Martorii și imaginile postate pe rețelele de socializare arată că pe bolta cerească s-a văzut o lumină intensă, ca o vâlvătaie, pentru câteva secunde.
Mulți consideră că este un meteorit iar unele persoane speculează că ar aparține stației spațiale a Chinei, Tiangong-1. În luna octombrie, experții au spus că se va prăbuși în urmatoarele luni pe Pământ, dar nu se știe data sau locul (vezi articolul – AICI).
PUBLICITATE