În ziua de 19 noiembrie a.c., în jurul orei 11.30, un echipaj de poliție rutieră a oprit în trafic, pe DN 2, pe raza comunei Horia, un autoturism condus de un bărbat de 25 ani din Roman.
În urma verificărilor , polițiștii au stabilit că acesta avea permisul de conducere reținut din anul 2014.
Polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea pe drumurile publice a unui autoturism având dreptul de a conduce suspendat.
PUBLICITATE