Un comunicat al Inspectoratului Școlar din județul Neamț, anunță schimbarea directorului adjunct al Colegiului Național „Petru Rareș”.
Consiliul de Administrație al inspectoratului Școlar Județean Neamț a aprobat, în ședința din 16 noiembrie 2015, eliberarea din funcția de director adjunct al Colegiului Național „Petru Rareș”, a domnului profesor Haralamb Dorel, urmare a demisiei acestuia și a aprobat numirea doamnei prof. Mareș Carmen, în funcția de director adjunct al Colegiului Național „Petru Rareș” din Piatra Neamț
PUBLICITATE