Pompierii din Neamț au intervenit ieri dimineață pentru a salva un câine blocat într-un spațiu îngust între două construcții. Câinele a fost scos cu succes și predat proprietarului.
„Prin apel la 112, la ora 08:51, pompierii au fost solicitați să intervină în localitatea Țolici din comuna Petricani, pentru scoaterea unui câine care era blocat într-un spațiu îngust, între două construcții.
La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la Detașamentul de pompieri Târgu-Neamț.” – a transmis ISU Neamț
Cu ajutorul echipamentelor specifice, pompierii au acționat pentru scoaterea câinelui, ulterior fiind predat proprietarului.
PUBLICITATE