Un accident rutier a avut loc pe strada Obor din Piatra-Neamț, unde un bărbat de 77 de ani a fost rănit. Polițiștii continuă cercetările pentru a stabili circumstanțele exacte ale incidentului.
„La data de 17 iunie a.c., în jurul orei 12:30, polițiștii rutieri din cadrul Poliției municipiului Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe strada Obor, din Piatra-Neamț.
În urma verificărilor efectuate de polițiști, a rezultat faptul că, în timp ce un bărbat în vârstă de 36 de ani, din Neamț, conducea un autoturism pe strada Obor, pe aleea de aprovizionare a unui supermarket, ar fi suprins și accidentat un bărbat, în vârstă de 77 de ani, din Neamț, care se deplasa pe partea carosabilă.” – a transmis Poliția Neamț
În urma accidentului, pietonul de 77 de ani a fost rănit și transportat la o unitate medicală pentru îngrijiri. Conducătorul auto a fost testat alcoolscopic, rezultatul fiind negativ.
Polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.