Pompierii din Neamț au intervenit ieri în comuna Grumăzești pentru a stinge un incendiu produs la un autoturism. Cauza probabilă a incendiului a fost un scurtcircuit electric și, din fericire, nu au fost raportate victime.
„La ora 15:24, pompierii au fost solicitați să intervină în comuna Grumăzești pentru stingerea unui incendiu produs la un autoturism.
La locul solicitării s-au deplasat două echipaje de pompieri cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului Târgu-Neamț.
La sosirea forțelor de intervenție, incendiul se manifesta cu flacără deschisă în interiorul compartimentului motor al unui autoturism parcat în interiorul unei proprietăți. Pompierii au acționat pentru localizarea și lichidarea incendiului.” – a transmis ISU Neamț
Din fericire, nicio persoană nu a avut nevoie de îngrijiri medicale.
Scurtcircuitul electric a fost identificat drept cauza probabilă a producerii incendiului.
PUBLICITATE