Două persoane au fost rănite după ce autoturismul în care se aflau s-a răsturnat pe DJ 155F (Axial), în zona Izvorul Muntelui.
„La data de 15 mai a.c., în jurul orei 14:00, polițiștii rutieri au intervenit la un eveniment rutier, produs pe DJ 155F.
În urma cercetărilor efectuate de polițiști a rezultat faptul că, în timp ce o femeie, în vârstă de 31 de ani, din Republica Moldova, conducea un autoturism, pe DJ 155F, din direcția Izvorul Muntelui spre Durău, într-o succesiune de curbe, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, intrând în coliziune cu rigola betonată de pe lateralul drumului, ulterior râstrunându-se.” – a transmis Poliția Neamț
În urma accidentului a rezultat rănirea șoferiței și a unui pasager, în vârstă de 31 de ani, din același autoturism.
„Conducătoarea auto a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În cauză se continuă cercetările în cadrul unui dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.” – au mai precizat polițiștii