O tânără în vârstă de 16 ani a fost rănită într-un accident rutier ce a avut loc astăzi, 4 ianuarie, în jurul orei 11:00, în localitatea Traian.
„Din verificările efectuate de polițiști, s-a stabilit faptul că, în timp ce un tânăr, în vârstă de 25 de ani, din Gherăești, conducea un ansamblu de vehicule, pe sectorul de drum DN2-E85, în localitatea Traian, având sensul de deplasare spre municipiul Roman, ar fi intrat în coliziune cu un autoturism, condus de un bărbat, în vârstă de 69 de ani, ce se deplasa în fața sa.
În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea corporală a unei minore, în vârstă de 16 ani, pasager în autoturism.” – a transmis Poliția Neamț
Potrivit polițiștilor, șoferii nu au consumat alcool, iar cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
PUBLICITATE