Un accident rutier mortal a avut loc în jurul orei 18:00, în orașul Târgu-Neamț.
Evenimentul rutier s-a petrecut în apropierea podului de la Humulești.
Din primele cercetări efectuate de polițiștii rutieri din cadrul Poliției orașului Tîrgu-Neamț a reieșit că, în timp ce un bărbat de 34 de ani, din județul Salaj, conducea un ansamblu de vehicule pe strada Mihai Eminescu din Tîrgu-Neamț a surprins și accidentat o femeie de 74 de ani, din Vânători Neamț, care s-ar fi angajat în traversarea străzii printr-un loc nepermis și fără să se asigure.
Din evenimentul rutier a rezultat decesul femeii.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de ucidere din culpă.
Traficul rutier a fost blocat pe un sens.
PUBLICITATE