Echipajele Inspectoratului pentru Situații de Urgență Neamț au intervenit, astăzi, în jurul orei 13:40, într-o misiune de stingere a unui incendiu la un autoturism. În urma incendiului, o fetiță de 10 ani a suferit arsuri.
Potrivit ISU Neamț, incendiu se manifesta la un autoturism parcat într-un garaj, pe strada Toma Stelian din municipiul Roman.
Au ars: un autoturism, în proporție de 80% și 150 kg bunuri depozitate în garaj.
Cauza probabilă: scurtcircuit electric.
În urma incendiului a rezultat o victimă, o fetiță în vârstă de 10 ani, cu arsuri la nivelul feței și al membrelor superioare. Se afla în autoturism când a izbucnit incendiul și a fost scoasă din interior de mama ei, până la sosirea pompierilor.
PUBLICITATE