ACTUALIZARE: NEAMȚ: Cum s-a petrecut accidentul mortal (FOTO)
Un accident rutier mortal a avut loc astăzi, în jurul orei 16:15, în județul Neamț. Incidentul a avut loc pe pe DN2 (E-85) în localitatea Secuienii Noi.
A fost vorba despre un impact între un camion și un autoturism.
Din primele informații, șoferul autoturismului, un bărbat în vârstă de 42 de ani, a decedat. În mașină se mai afla si un copil de 12-13 ani.
Acesta a fost transportat la spital.
Conducatorul autocamionului nu a avut nevoie de asistență medicală.
Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că pe DN2 (E85) Bacău – Roman, în zona localităţii Secuienii Noi, judeţul Neamţ, a avut loc un accident rutier în care au fost implicate un camion şi un autoturism. Circulaţia este oprită total. – informează Poliția Română
PUBLICITATE